Odpowiedź :
Odpowiedź:
Wyjaśnienie:
Dane: Szukane:
V=5,6dm³ mH₂=?
dw=1g/cm³
2H₂ + O₂ = 2H₂O
4g 36g
5,6dm³ = 5600cm³ = 5600g
4g H₂.............36g wody
xg................... 5600g
x = 622,2g H₂
Odpowiedź:
Wyjaśnienie:
Dane: Szukane:
V=5,6dm³ mH₂=?
dw=1g/cm³
2H₂ + O₂ = 2H₂O
4g 36g
5,6dm³ = 5600cm³ = 5600g
4g H₂.............36g wody
xg................... 5600g
x = 622,2g H₂