👤

pole koła wynosi 64 pi cm2 oblicz jego obwód tego koła

Odpowiedź :

P = π * r²

π * r² = 64π cm² / : π

r² = 64 cm²

r = 8 cm

L = 2 * π * r = 2 * π * 8 = 16π cm

Go Studier: Inne Pytanie