👤

dla pewnego ciała przedstawiono na wykresie zależność prędkości od czasu:
a) oblicz jaką drogę przebyło ciało po 50 sekundach ruchu
b) sporządź wykres s(t).


Dla Pewnego Ciała Przedstawiono Na Wykresie Zależność Prędkości Od Czasu A Oblicz Jaką Drogę Przebyło Ciało Po 50 Sekundach Ruchu B Sporządź Wykres St class=

Odpowiedź :

Droga będzie polem pod wykresem:

[tex]s = 5\frac{m}{s}*20s+15\frac{m}{s}* 30s=550m[/tex]

Jako, że jest to ruch jednostajny, wykresem s(t) będzie funkcja liniowa.

[tex]s_1 = v_1*t_1 = 5\frac{m}{s}*20s = 100m\\s_2 = v_2*t_2=15\frac{m}{s} *30s=450m[/tex]

Zobacz obrazek Kw472