👤

Zadanie 1

Adrian przesuwa szafę działając siłą o wartości 0,35 kN i wykonuje przy tym pracę równą 1400J. Oblicz drogę jaką pokonała szafa podczas jej przesuwania. Załóż, że przemieszczenie szafy było zgodne z kierunkiem i zwrotem działającej siły.

Zapisz obliczenia.

Zadanie 2

Oblicz wartość siły, z jaką ciągniemy skrzynkę na drodze 0,5km, jeżeli wykonujemy przy tym pracę 2500J. Załóż, że kierunek siły, z jaką ciągniemy skrzynkę był zgodny z kierunkiem jej przemieszczenia.

Zapisz obliczenia.
PROSZĘ NA DZIŚ!


Odpowiedź :

Odpowiedź:

Mam nadzieję, że pomogłem ;)

Zad. 1

Dane:

F=0,35kN=350N

W=1400J

Szukane:

s=?

W=F*s /:F

s=W/F

s=1400J/350N=4m

Odp.: Pokonało 4m.

Zad. 2

Dane:

s=0,5km=500m

W=2500J

Szukane:

F=?

W=F*s /:s

F=W/s

F=2500J/500m=5N

Odp.: Wartość siły - 5N.

Pozdrawiam :)

Odpowiedź:

Wyjaśnienie:

Zobacz obrazek G1mac1