👤

Na jakiej wysokości znajduje się kamień o masie 4000g, jeżeli jego energia wynosi 2,4 kJ? Przyjmij, że g = 10 m/s2. proszę o pomoc za odp daje naj.

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Eρ: m·g·h=

h=Ep/m*g

4000g= 4kg

2,4kJ=2400J

h=2400/4 *10=60m

Dane:

m=4000g=4kg

E=2,4kJ=2400J

g=10m/s²

Szukane:

h=?

Rozwiązanie:

E=mgh

h=E/mg

h=2400/4*10=2400/40

h=60m