Odpowiedź :
I zasada termodynamiki przyjmuje w tej sytuacji postać
[tex]dU=TdS-pdV\\TdS=dQ=3.4kJ\\pdV=-dW=3.1kJ\\dU=3.4kJ-3.1kJ=0.3kJ=300J[/tex]
gaz wykonując pracę zmniejsza swoją energię, natomiast dostarczając ciepła zwiększamy U.
pozdrawiam
I zasada termodynamiki przyjmuje w tej sytuacji postać
[tex]dU=TdS-pdV\\TdS=dQ=3.4kJ\\pdV=-dW=3.1kJ\\dU=3.4kJ-3.1kJ=0.3kJ=300J[/tex]
gaz wykonując pracę zmniejsza swoją energię, natomiast dostarczając ciepła zwiększamy U.
pozdrawiam