👤

Nauczyciel uzupełniał zapas leków w apteczce znajdującej się wy pracowni chemicznej. Polecił jednemu z uczniów przygotowanie 3% roztworu kwasu Borowego stosowanego w medycynie do przemywania oczu ile cm3 wody dolał do 10 g tego kwasu aby otrzymać żądany roztwór


Odpowiedź :

10g - 3%

x - 100%

x= 333,3g masa roztworu

mw= 333,3-10g=323,3g

dw=1g/cm³

Vw=323,3cm³

Ten kwas to kwas borowy (H₃BO₃)

Go Studier: Inne Pytanie