👤

Narysuj wykres zależności natężenia od napięcia w taki sposób aby po obliczeniu opór prądu wynosił 15 omów

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Np. z wykresu dla U= 15 V natężenie prądu wynosi I = 1 A

U = 15 V

I = 1 A

R = U/I = 15V/1A = 15 Ω

R = 15 Ω

Zobacz obrazek Pw570macwies