👤

Ile wody potrzeba do rozpuszczenia 120 g substancji w temp. 30 st. C, jeśli jej rozpuszczalność w tej temp. wynosi 30 g?​

Odpowiedź :

Potrzebne będzie 400g wody

Rozpuszczalność:

30g = 100g wody

Ty musisz rozpuścić 120g

30g × 4 = 120g

100g × 4 = 400g