Odpowiedź :
Odpowiedź:
O = 2πr
π = 3,14
O1 = 2πr1
O2 = 2πr2 = 2π * 18cm
r1 = 6cm
r2 = 3r1 = 3 * 6cm = 18cm
O2 : O1 = 2π * 18cm : (2π * 6cm) = 3
O2 = 3O1
Obwod zwiekszy sie trzykrotnie.
Szczegółowe wyjaśnienie:
Odpowiedź:
O = 2πr
π = 3,14
O1 = 2πr1
O2 = 2πr2 = 2π * 18cm
r1 = 6cm
r2 = 3r1 = 3 * 6cm = 18cm
O2 : O1 = 2π * 18cm : (2π * 6cm) = 3
O2 = 3O1
Obwod zwiekszy sie trzykrotnie.
Szczegółowe wyjaśnienie: