👤

Daje naj plsss na teraz zad w załączniku ​

Daje Naj Plsss Na Teraz Zad W Załączniku class=

Odpowiedź :

0,15= 15%

15%*15,20=2,28

Odp: Za kawałek sera z rysunku należy zapłacić 2,28zł

Odpowiedź:

1 kg sera kosztuje - 15,20 zł

0,15 kg sera kosztuje - x  zł

obliczamy więc X :

X = 15,20 * 0,15 = 2,28

odp. za 0,15 kg sera zapłacimy 2,28 zł.

Szczegółowe wyjaśnienie: