👤

Ołówek i gumka kosztują razem 3zł
1 ołówek i 5 gumek kosztują razem 14,20
Ile kosztuje gumka, a ile ołówek?


Odpowiedź :

Odpowiedź:

14,20zł - 3zł = 11,20zł

11,20zł : 4 = 2,80zł

3zł - 2,80zł = 20gr

gumka kosztuje 2,80zł

ołówek kosztuje 20gr

sprawdzenie:

2,80zł × 5 = 14zł

14zł + 20gr = 14,20zł

mam nadzieję, że jest ok i pomogłam :)

liczę na naj

Odpowiedź:

gumka kosztuje 2,80 złotych

ołówek kosztuje 20 groszy