👤

Oblicz objętość sztabki złota o masie 115,68 g, wiedząc że gęstość złota wynosi 19,28 g/cm³.
Potrzebuję wypisania: danych, szukanych, wzoru, rozwiązania oraz odpowiedzi.
Za wszystko to (dobrą odp.) daję: punkty, naj, 5 gwiazdek oraz dziękujkę. Będę bardzo wdzięczna za pomoc, o którą proszę. CHEMIA


Odpowiedź :

Odpowiedź:

m = 115,68 g

d = 19,28 g/cm³

V = ?

V= d

-

m

^

(tutaj mi chodzi o to jak zapisać wzór ale obliczenie napisze normalnie)

V = 115,68g : 19,28g/cm³ = 6 cm³

Odp. Objętość sztabki złota wynosi 6 cm³

rozwiązanie jest dobrze sprawdzone prze nauczyciela

Zobacz obrazek Kamapv6