👤

Zapisz w postaci wyrażeń algebraicznych, ile złotych trzeba zapłacić za:
a) X kg jabłek po złotych za kilogram:
b) półtora kilograma gruszek po y złotych za kilogram:
c) SSdag sera po b złotych za kilogram:
d) 100 g rodzynek po b złotych za kilogram:
polo​