Odpowiedź :
Odpowiedź:
W temp. 10 stopni - 85g azotanu sodu w 100g wody
W temp. 40 stopni 110g azotanu sodu w 100g wody
[tex]cp = \frac{ms}{mr} \times 100\%[/tex]
Przy 10 stopniach Cp= 85/185 x100%=45,9%
Przy 40 stopniach Cp= 110/210 x100%=52,4%
Po ochłodzeniu około 25g azotanu sodu wytrąci się w formie osadu.