Odpowiedź :
2 SO---> 2 S + O2
mSO= 49 g
x---> masa siarki
6x----> masa tlenu
mSO= mS+ mO2
49= x + 6x
49=7x
x= 7 g
masa siarki= 7 g
masa tlenu= 7*6= 42 g
2 SO---> 2 S + O2
mSO= 49 g
x---> masa siarki
6x----> masa tlenu
mSO= mS+ mO2
49= x + 6x
49=7x
x= 7 g
masa siarki= 7 g
masa tlenu= 7*6= 42 g