👤

2. Janek kupił zestaw 4 książek o swoim mieście. Poszczególne książki kosztowały: 24,20 zł,63 zł, 31
zł i 19,60 zł. Średnia cena jednej książki w tym zestawie to:
(2 pkt)
32,45 zł
36, 45
34,45 z1
34,25​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

Szczegółowe wyjaśnienie:

Żeby obliczyć średnią dodajemy wszystkie ceny i dzielimy przez ilość książek:

24,20zł + 63zł + 31zł + 19,60zł = 138,2zł : 4 = 34,55zł

Odp: Średnia cena jednej książki to 34,55zł.

Mam nadzieje, że pomogłem i liczę na naj :)

Go Studier: Inne Pytanie