obliczam
Pp=1 . ach
Pp = 1 0805
1
Pp = 5cm² obliczy ktos ?

Odpowiedź:
rozumiem że podstawą trójkąta ma 2 cm a wysokość jego wynosi 5 cm
P=a•h/2
P=2 cm•5cm/2= 10 cm^2:2=5 cm^2
pole tego trójkąta wynosi 5 cm^2
i to tyle......chyba