Odpowiedź :
Odpowiedź:
P = 112 cm²
Szczegółowe wyjaśnienie:
Jest to trapez równoramienny o podstawach 20 cm i 8 cm oraz wysokości 8 cm.
[tex]a = 20 \ cm\\b = 8 \ cm\\h = 8 \ cm\\P = ?\\\\P = \frac{a+b}{2}\cdot h\\\\P = \frac{20 \ cm+8cm}{2}\cdot 8 \ cm = 14 \ cm\cdot8 \ cm = 112 \ cm^{2}[/tex]
Odpowiedź:
a - dłuższa podstawa trapezu = 20 cm
b - krótsza podstawa trapezu = 8 cm
h - wysokość trapezu = a = 8 cm
P - pole = 1/2 * (a + b) * h = 1/2 * (20 + 8) cm * 8 cm =
= 1/2 * 28 cm * 8 cm = 14 cm * 8 cm = 112 cm²
Rysunek w załączniku