👤

Jak długo spada kropla deszczu z wysokości 250 m. pomiń opory powietrza.
Pls szybko!!!


Odpowiedź :

Odpowiedź:

Około: 4,24 sekundy

Wyjaśnienie:

Przyśpieszenie grawitacyjne to około 10m/s^2

Czyli z każdą sek. prędkość wzrasta dwukrotnie.

☺☺☺

Liczę na naj

Edit:

Obliczenia:

1 sek. = 10m

2 sek. = 20m (bo x2)

3 sek. = 40m

4 sek. = 80m

5 sek. = 160m (jak dodamy wszystko wychodzi 310, więc za dużo)

DZIELIMY 310 / 250 = 1,24

Do 4 sek. zostawiamy a  w 5 uwzględniamy tylko 0,24