👤

energia kinetyczna wózka poruszającego się z prędkością 2 m s wynosi 34 J Oblicz masę tego wózka wystarczy winik ​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

[tex]dane:\\E_k=34J\\v=2\frac{m}{s}\\\\szukane:\\m=?\\E_k=\frac{mv^2}{2}\Rightarrow m=\frac{2E_k}{v^2}\\\\rozwiazanie:\\m=\frac{2\cdot 34J}{(2\frac{m}{s})^2}=17kg[/tex]

Wyjaśnienie:

Go Studier: Inne Pytanie