👤

Za 28g chałwy pani jola zapłaciła 6,86 zł. Ile zapłaciłaby za 35g tej samej chałwy?.

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Szczegółowe wyjaśnienie:

6,86/28 *35 = 8,575

Odpowiedź:

28 g- 6,86

 35g- x zł

  35 *6,86 :28= 240,1 :28= 8,575

Odp. Za 35 g  tej samej chałwy  trzeba zapłacić  8,575 zł

Szczegółowe wyjaśnienie:

Układamy proporcje, mnożymy na krzyż  35*6,86 i dzielimy przez 28.