👤

Zad. 3
Za 3 kg jabłek i 2 kg gruszek zapłacono 26 zł. Kilogram gruszek kosztuje o 3 zł więcej niż kilogram jabłek. Ile zapłacono za jabłka, a ile za gruszki?


Odpowiedź :

Odpowiedź:

Odp: za jabłka zapłacono  12 złotych (4 za 1kg)                    A za gruszki 14 złotych (7 za 1kg)

Szczegółowe wyjaśnienie:

jeśli komuś pomogłem to nie ma za co :D