👤

dzień dobry wszystkimm
prosiłabym o rozwiązanie dwóch zadań z fizyki z "energii potencjalnej" byłabym bardzo wdzięczna, daje naj. zadanie w załączniku ​


Dzień Dobry Wszystkimmprosiłabym O Rozwiązanie Dwóch Zadań Z Fizyki Z Energii Potencjalnej Byłabym Bardzo Wdzięczna Daje Naj Zadanie W Załączniku class=

Odpowiedź :

zadanie 1.

dane:

h=80 cm=0,8 m

Ep=50 J

g=10 m/s^2

Ep=mgh

[tex]m=\frac{Ep_{} }{gh}[/tex]

m=50/10*0,8=50/8=6,25 kg

Odp. masa teczki to 6,25 kg.

zadanie 2

dane:

h=12 m

Ep=2,4 kJ=2400 J.

g=10 m/s^2

Ep=mgh

[tex]m=\frac{Ep_{} }{gh}[/tex]

m=2400/12*10= 20 kg.

Odp. Masa wiaderka to 20 kg.