👤

Na klocek o masie 2kg dziala stala sila wypadkowa o wartosci 10n oblicz przyspieszenie klocka.

Odpowiedź :

[tex]Dane:\\m = 2 \ kg\\F =10 \ N\\Szukane:\\a =?[/tex]

Z II zasady dynamiki Newtona:

[tex]a = \frac{F}{m}\\\\a = \frac{10 \ N}{2 \ kg} = \frac{10 \ kg\cdot \frac{m}{s^{2}}}{2 \ kg}\\\\\boxed{a = 5\frac{m}{s^{2}}}[/tex]