👤

Puchacz o masie 2,5kg sfrunął z gałęzi znajdującej się 7m nad ziemią. Określ, czy energia potencjalna Puchacza zwiększyła się czy zmniejszyła i o ile. Zapisz obliczenia. Przyjmij stałą grawitacji g=10m/s2


Błagam szybkooo


Odpowiedź :

Wyjaśnienie:

Domyślnie, puchacz sfrunął na Ziemię.

m=2,5kg

h=7m

g=10m/s²

Oblicz Ep

Ep=mgh

Ep=2,5kg*10m/s²*7m

Ep=175 J

Energia potencjalna zmalała o 175 J. bo zmniejszyła się wysokość.