👤

Uzupełnij zdania wybierając co należy wpisać w miejsce kropek droższe lub tańsza 27 dag winogron po 12 zł za kilogram jest___________
niż ciastko za 3 zł
w luke wpisać droższe czy tańsze?



Odpowiedź :

Odpowiedź:

Szczegółowe wyjaśnienie:

12zł = 1kg

27 dag = 0,27kg

12zł : 100 = 0,12zł

0,12zł = 1dag

0,12zł * 27 = 3,24zł

3,24zł > 3zł

Odp: 27 dag winogron po 12 zł za kilogram jest droższe niż ciastko za 3 zł.

Mam nadzieje, że pomogłem i liczę na naj :)