👤

Proszę o pomoc z Fizyki , nie maja dziedzina
Opór elektryczny pewnego obwodu wynosi 180 kΩ, a zasilany jest 6 V baterią.
Ile wynosi natężenie prądu w tym obwodzie.


Odpowiedź :

Dane

R = 180kOm = 180.000Om

U = 6V

Szukane

I = ?

Wzór

[tex]R = \frac{U}{I} | \times I \\ U = R \times I | \div R \\ I = \frac{U}{R} [/tex]

Obliczenia

[tex]I = \frac{6}{180000} = \frac{1}{30000} A[/tex]

Go Studier: Inne Pytanie