👤

mama kupiła 5kg jabłek i 1kg gruszek gruszki były 4 razy droższe od jabłek razem kosztowały 27 zł oblicz cenę 1kg jabłek i 1kg gruszek
PLS POMOCY NA JUTRO


Odpowiedź :

x - cena jabłek

4x - cena gruszek

5x+4x=27

9x=27/:9

x=3

4*3=12

Odp. Kilogram jabłek kosztuje 3 zl, a kilogram gruszek 12 zl.

❤️

Odpowiedź: x+4x=27

5x=27 x=27÷5 x=5,4

Jabłka=x=5,4 zł

Gruszki=4x=4×5,4=21,6 zł