👤

Maciek dojeżdża do uczelni autobusem. Ma zajęcia w środy, czwartki, piątki oraz w każdą sobotę przypadającą w parzysty tydzień miesiąca, tzn. drugi lub czwarty. Jednorazowy bilet na uczelnię kosztuje 1,80zł, a bilet miesięczny, uprawniający do nieograniczonej ilości przejazdów w danym miesiącu, 62zł. Co bardziej opłaca się Maćkowi w listopadzie 2020r.: kupować za każdym razem jadąc i wracając z uczelni bilet jednorazowy, czy kupić bilet miesięczny?​

Odpowiedź :

w listopadzie 2020 musi jechać na uczelnię 14 razy, czyli

14×(2×1,8zł)=14×3,6zł=50,4zł

Maćkowi bardziej opłaca się kupować za każdym razem bilet w dwie strony.

Zobacz obrazek Roxannexde
Zobacz obrazek Roxannexde