👤

Oblicz przyspieszenie, z jakim porusza się ciało o masie 10 kg, na które działa stała siła

o wartości 5 niutonów. ( Wykonaj też działania na jednostkach)​


Odpowiedź :

dane:

m = 10 kg

F = 5 N

używamy podstawowych jednostek!

szukane:

a = ?

przypomnijmy wzór na przyspieszenie :D

[tex]a = \frac{f }{m} [/tex]

a = 5N : 10kg = 0,5 m/s^2