👤

Czy liczba 4 jest rozwiązaniem równania 6*x - 9 = x - 3?



Szklanka soku i porcja naleśników kosztują razem 18 zł, przy czym naleśniki są o 4 zł droższe od soku. Ile kosztuje szklanka soku?


Rozwiąż równanie
3x + 4 = 10x +3


Odpowiedź :

Odpowiedź:

1)

24-9=4-3

15=1

nie

2)

cena soku- x

cena naleśników - x+4

x+x+4=18

2x+4=18 /-4

2x=14

x=7

szklanka soku kosztuje 7zł

3)

rozwiązanie:

4-3=10x-3x

7x=1

x=[tex]\frac{1}{7}[/tex]

teraz chyba dobrze

Szczegółowe wyjaśnienie: