👤

3. Zapisz w postaci równania opisaną sytuację:
Za 5 zeszytów, z których każdy kosztowałm zł, i 3 długopisy po c zł za sztukę zapłacono 16 zł.​


Odpowiedź :

m zł - cena zeszytu

x zł - cena długopisu

5m + 3c = 16

Go Studier: Inne Pytanie