👤

Jaka była masa pocisku armatniego, który po wystrzeleniu poruszał się z prędkością 216 km/h i uzyskał energie kinetyczną o wartości 27kJ

Odpowiedź :

216 km/h = 60m/s

27KJ=27000J

Ek=mv^/2

2Ek=mv^2

m=2Ek/v^2

m=54000J:46 656m^2/s^2

m=54000kg*m^2/s^2 : 46656m^2/s^2

m=1,157kg

Jeśli się nie pomyliłem to taka będzie odpowiedź.

Liczę na naj