Odpowiedź :
Odpowiedź:
[tex]t\approx639,13 s[/tex]
Wyjaśnienie:
Dane :
dla wody:
[tex]m=1kg[/tex]
[tex]t_1=30^0C[/tex]
[tex]t_2=100^0C[/tex]
[tex]c_w=4200\frac{J}{kg*^0C}[/tex]
dla prądu:
[tex]I=2A[/tex]
[tex]U=230V[/tex]
[tex]Szukane:t[/tex]
Ilość ciepła pobrana przez wodę: Q = pracy prądu elektrycznego: W
[tex]Q=W[/tex]
[tex]m*c_w*\Delta T=U*I*t/:U*I[/tex]
[tex]t=\frac{m*c_w*\Delta T}{U*I}[/tex]
[tex]t=\frac{1kg*4200\frac{J}{kg*^0C}*(100^0C-30^0C) }{230V*2A}=\frac{294000J}{460V*A}\approx639,13\frac{V*A*s}{V*A}\approx639,13s[/tex]
przeliczamy na minuty:
[tex]t=\frac{630,13}{60}\approx10,7min[/tex]