Odpowiedź :
700g SO3
mSO3= 32u + 3*16u = 80u
80u - 100%
32u - x
x= (32*100):80= 3200:80= 40%
100% - 700g
40% - x
x= (40*700):100= 28 000:100= 280g
Odp: W 700g tlenku siarki (VI) znajduje się 280g siarki.
700g SO3
mSO3= 32u + 3*16u = 80u
80u - 100%
32u - x
x= (32*100):80= 3200:80= 40%
100% - 700g
40% - x
x= (40*700):100= 28 000:100= 280g
Odp: W 700g tlenku siarki (VI) znajduje się 280g siarki.