👤

Olek za 13 zeszytów w kratkę i 7 zeszytów w linie zapłacił 45,20 zł.
Zeszyt w kratkę był o 40 groszy droższy od zeszytu w linie.
Ile kosztował zeszyt w kratkę, a ile w linie?

Potrzebuje na juuzzz


Odpowiedź :

Odpowiedź:

x-cena zeszytu w linie

x+0,50zł-cena zeszytu w kratkę

2(x+0,50zł)+x=5,50zł

2x+1+x=5,50

3x=5,50-1

3x=4,50/:3

x=1,50zł-cena zeszytu w linię

1,50+0,50=2,00zł-cena zeszytu w kratkę

Szczegółowe wyjaśnienie:

Mam nadzieję, że dobrze licze na naj :)