👤

Zad.2

Za 2 chleby i 7 bułek Ignaś zapłacił 10,50 zł. Chleb jest 4 razy droższy od bułki. Ile kosztuje bułka? Wykonaj zadanie za pomocą równań!

*DAJĘ NAJ!!!*


Odpowiedź :

Odpowiedź:

bułka - x

chleb - 4x

8x + 7x = 10,5

15x = 10,5

x = 0,7zł

4x =

bułka - 0,7zł

chleb - 2,8zł

Pozdrawiam, miłego dnia

Odpowiedź:

chleb - 4y

bułka - y

2×4y + 7y= 10,50zł

8y+7y=10.5

15y = 10.5 /:15

y= 0.7zl

odp. Bułka kosztowała 70 gr.