👤

16. Samochód o masie 1200kg , przemieszczający się ruchem jednostajnie przyspieszonym

prostoliniowym, zwiększa w czasie 5 s swoją prędkość o 25 m/s. Jakie jest przyspieszenie

samochodu? Jaką wartość ma siła wypadkowa działająca na samochód?​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

F=ma

m=1200kg

[tex]a=\frac{delta v}{t} \\delta v=25\frac{m}{s} \\t=5s\\a=\frac{25\frac{m}{s}}{5s} =5\frac{m}{s^2}[/tex]

F= 1200kg * 5[tex]\frac{m}{s^2}[/tex]=6000N=6kN

Wyjaśnienie:

wzór z 2 zasady dynamiki

1kN=1000N