👤

Proszę pomóżcie
(Zdjęcie w załączniku)


Proszę Pomóżcie Zdjęcie W Załączniku class=

Odpowiedź :

W ruchu jednostajnym prostoliniowym prędkość jest stała i wyraża się wzorem:

              v = s/t

dla:

s = 6 m

t = 2 s

v = s/t

v = 6m/2s

v = 3 m/s