👤

3. Pan Piotr kupił 2,3 kg jabłek, których cena za 1 kg wynosi 1,30 zł.
Zapłacił 5 zł. Ile reszty otrzymał? Zapisz obliczenia sposobem
pisemnym.​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

410

5,00

1,30

------

3,70

Szczegółowe wyjaśnienie:

:3

Odpowiedź:

2.3*1.30=2.99 5-2.99= 2.01 otrzymał 2.01zł reszty

Go Studier: Inne Pytanie