👤

Na jakiej wysokości leży ciało, którego energia potencjalna jest równa 10 J, a jego masa wynosi 5 kg.​

Odpowiedź :

[tex]dane:\\E_{p} = 10 \ J = 10 \ N\cdot m\\m = 5 \ kg\\g = 10\frac{N}{kg}\\szukane:\\h =?\\\\Rozwiazanie\\\\E_{p} = mgh \ \ /:mg\\\\h = \frac{E_{p}}{m\cdot g}\\\\h = \frac{10\cdot N\cdot m}{5 \ kg\cdot10\frac{N}{kg}}\\\\h = 0,2 \ m[/tex]

Odp. Ciało leży na wysokości h = 0,2 m.