👤

Ile waży 44,8 dm3 wodoru w warunkach normalnych?

Ile moli stanowi 196 g kwasu siarkowego(VI)?


Odpowiedź :

MH2= 2 g/mol

2 g H2---------22,4 dm3

x g H2 -------- 44,8 dm3

x=4 g H2

MH2SO4= 98 g/mol

1 mol kwasu ------ 98 g

y moli kwasu ------196 g

y= 2 mole kwasu

Odpowiedź:

1.Dane:                                                     Szukane:

V=44,8 dm3         m=?

Vo=22,4dm3/mol

m=n x M

n=?

M=2g/mol

n=V/Vo     n=44,8 dm3/22,4 dm3 /mol= 2mole

m=2 mole x 2g/mol = 4g

Odp.44,8 dm3 wodoru w war. Norm. Waży 4g.

A drugie se sam zrób a nie zydujesz

Wyjaśnienie: