Odpowiedź:
Wyjaśnienie:
M C₆H₁₂O₆ = 180g/mol
Z definicji: 1 mol zawiera 6,02*10²³ cząsteczek.........
1 mol glukozy to 180g.
180g................6,02*10²³ cząsteczek
16g........................x
x = 0,535*10²³ = 5,35*10²² cząsteczek