Odpowiedź :
pociąg z Warszawy do Krakowa:
v = 117 km/h
t = 1,6 h
s=?
s = v * t
s = 117 * 1,6 = 187,2 (km)
Pociąg z Krakowa do Warszawy
v = 66 1/8 km/h = 66,125 km/h
t = 1,6 h
s = ?
s = v * t
s = 66,125 * 1,6 = 105,8
105,8 + 187,2 = 293 (km)
Odp. odległość od Krakowa do Warszawy wynosi 293 km.