👤

w sklepie grafit jeden Ołówek kosztuje 65 g r a zestaw składający się z pięciu takich ołówków 3 zł pani Ala ma kupić 24 ołówki Ile zapłaci jeśli skorzysta z najtańszej opcji o ile więcej kosztowały połówki gdyby kupiła i na sztuki​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Zaplaci 4*3zl+4*0,65zl=14.6

gdyby kupila na sztuki zaplacilaby 15.6

15.6-14.6=1

dasz naj?