👤


W tabeli podano ceny cukierków i winogron. Trzy Mo-
niki zakupiły wspólnie 2,3 kg cukierków oraz 1,9 kg
winogron i zorganizowały znajomym poczęstunek. Na-
leżność za zakupy podzieliły między siebie po równo.
Ile złotych zaplacila każda Monika za poczęstunek?
Zapisz obliczenia.Cena za 1 kg.
Cukierki
25 zł
Winogrona
16 z​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

2,3 * 25 = 57,50zł

1,9 * 16 = 30,40zł

Suma = 87,90zł

87,90zł : 3 = 29,30zł

Odp: Każda Monika zapłaciła 29zł i 30 groszy.

Szczegółowe wyjaśnienie: