👤

Zastowanie równań do rozwiązywania zadań tekstowych

Woda morska zawiera 5 % SOLI. Ile kilogramów wody słodkiej trzeba dodać do 24 kg wody morskiej , aby zawartość soli była równa 3 %


Odpowiedź :

Odpowiedź:

5 % = 0,05

3 % = 0,03

Mamy           [tex]\frac{0,05*24}{24 + x} = 0,03[/tex]  / * ( 24 + x)

1,2 = 0,03*( 24 + x)

1,2 = 0,72 + 0,03 x

1,2 - 0,72 = 0,03 x  

0,48  = 0,03 x   / : 0,03

x = 16

=====

Szczegółowe wyjaśnienie: