👤

Cena netto butów wynosi 450 zł, stawka podatku Vat to 23%. Ile buty będą kosztowały z podatkiem? Zapisz obliczenia

Odpowiedź :

netto = 450zł

vat = 23%

brutto = ?

brutto= netto + 23% × netto

brutto = [tex]450 + 23\% \times 450 = 450 + \frac{23}{100} \times 450 = 450 + \frac{207}{2} =450 + 103 \frac{1}{2} = 553 \frac{1}{2} = 553.50[/tex]zł

Buty z podatkiem będą kosztowały 553,50zł.