👤

matematyka ułamki! pls fast
daje naj​


Matematyka Ułamki Pls Fastdaje Naj class=

Odpowiedź :

Odpowiedź:

1 i 3/5 = 8/5

32 zł : 8/5 = 32 * 5/8 = 20 zł  --- tyle kosztował 1 kg owoców

Odpowiedź:

1 i 3/5kg owoców = 32 zł

1 i 3/5kg =8/5 kg  

32:8/5= 32 * 5/8=  160/8 = 20zł

Odp.:Kilogram tych owoców kosztował 20 zł.

Jak są jakieś pytania odpowiem w kom. Liczę na naj! Zgłaszam duplikaty